Mapa Stránek | RSS
Úvodní strana » Novinky » Malíři - postupy prací

Malování interiérů

Na malování ineriérů je nejduležitější zjistit o jaký typ stěny se jedná a na základě této informace malíř vhodně vybere barvu a postup práce. Může se jednat o jednonátěrovou práci ale u některých povrchů je potřeba nejprve očistit starou barvu, dát vhodnou základní barvu a poté nanést povrchovou barvu.


Malování exteriérů

pro malování venkovních ploch a omítek je potřeba zjistit o jaký povrch se jedná a jak veliká je plocha, kterou budeme malovat, jsou venkovní plochy u kterých je potřeba postavit lešení a popřípadě jeřáb nebo jiné zařízení. Naši Malíři rádi přimou i větší zakázku.


Linkrustace

povrchová úprava plochy linkrustou, na některé zdi po konzultaci se zákazníkem naši malíří používají tuto metodu.


Penetrování

pronikající (např. určitou vrstvou barvy nebo povrchem)


Opalování barev

Opalování barev se používá u dřevěných rámů, oken, železných konstrukcí atp. , důležité je vždy zvolit na spárvný povrch správnou úpravu, některé barvy se dají opálit za použití letlampy, či speciálního nástroje na opalování barev. Jsou však také některé povrchy u kterých se tato metoda použít nedá nebo se nedoporučuje. Například na tapetované zdi malíř použije napařovací stroj který povrch zahřeje a zvlhčí a nechtěný nátěr, nebo tapetu odstraní.


Natírání dřevěných povrchů

Na natírání dřevěných povrchů se z pravidla používají jiné barvy a materiály než na běžnou zed. Z pravidla je potřeba před nanesením barvy popř. laku, upravit povrch tak aby byl hladký a zbavený předchozích nátěrů. Malíř musí použit brusku a brusný papír, nebo barvu opálit a seškrábnout.


Natírání kovových povrchů

Kovové povrchy často trpí oxidací a následnou korozí materiálu, zde se používají speciální barvy které kryjí povrch a zabraňují korozi. Před použitím je často potřeba odstranit korozi a zbytky bývalé barvy.


Štukování

Může se použít například v panelovém domě, nebo ve starších bytech, jedná so o vrstvu mezi barvou a omítkou, nanáší se na mokrou zed a poté se vyhladí.

tisk novinky Malíři - postupy pracítisk novinky Malíři - postupy prací »