Na malování ineriérů je nejduležitější zjistit o jaký typ stěny se jedná a na základě této informace malíř vhodně vybere barvu a postup práce. Může se jednat o jednonátěrovou práci ale u některých povrchů je potřeba nejprve očistit starou barvu, dát vhodnou základní barvu a poté nanést povrchovou barvu.
pro malování venkovních ploch a omítek je potřeba zjistit o jaký povrch se jedná a jak veliká je plocha, kterou budeme malovat, jsou venkovní plochy u kterých je potřeba postavit lešení a popřípadě jeřáb nebo jiné zařízení. Naši Malíři rádi přimou i větší zakázku.
povrchová úprava plochy linkrustou, na některé zdi po konzultaci se zákazníkem naši malíří používají tuto metodu.
pronikající (např. určitou vrstvou barvy nebo povrchem)
Opalování barev se používá u dřevěných rámů, oken, železných konstrukcí atp. , důležité je vždy zvolit na spárvný povrch správnou úpravu, některé barvy se dají opálit za použití letlampy, či speciálního nástroje na opalování barev. Jsou však také některé povrchy u kterých se tato metoda použít nedá nebo se nedoporučuje. Například na tapetované zdi malíř použije napařovací stroj který povrch zahřeje a zvlhčí a nechtěný nátěr, nebo tapetu odstraní.
Na natírání dřevěných povrchů se z pravidla používají jiné barvy a materiály než na běžnou zed. Z pravidla je potřeba před nanesením barvy popř. laku, upravit povrch tak aby byl hladký a zbavený předchozích nátěrů. Malíř musí použit brusku a brusný papír, nebo barvu opálit a seškrábnout.
Kovové povrchy často trpí oxidací a následnou korozí materiálu, zde se používají speciální barvy které kryjí povrch a zabraňují korozi. Před použitím je často potřeba odstranit korozi a zbytky bývalé barvy.
Může se použít například v panelovém domě, nebo ve starších bytech, jedná so o vrstvu mezi barvou a omítkou, nanáší se na mokrou zed a poté se vyhladí.